مقام معظم رهبری سایه‌ای از شخصیت ائمه(ع) در همه ابعاد است

وی تلاش برای کسب آگاهی و خودسازی برای میل به کار خوب را راه رسیدن به سعادت عنوان کرد و گفت: در دین اسلام دو عامل شناخت و محبت، از مسائل اعتقادی گرفته تا حکومتی مورد تأکید قرار گرفته است.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آیاتی از قرآن کریم محبت واقعی را محبت خداوند عنوان و خاطرنشان کرد: محبت نسبت به افراد دیگر نیز باید به خاطر خداوند و در شعاع محبت او باشد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه معنای اولیه «ولایت» پیوند و برقراری ارتباط است، گفت: ولایت مهم‌ترین رکن دین اسلام است.
آیت‌الله مصباح یزدی ادامه داد: در نظریه اسلامی رابطه انسان با رهبر جامعه یک رابطه ولایی است، یعنی رابطه بین رهبر و مردم رابطه خشک حاکم و محکوم نیست، بلکه با محبت آمیخته شده است.
وی با اشاره به اینکه در زمان غیبت امام معصوم، رهبری حکومت بر عهده شبیه‌ترین افراد از نظر علم، تقوی و مدیریت به معصوم است، ادامه داد: در طول تاریخ، حکومت اسلامی در هیچ کشوری به وجود نیامده بود اما به دست امام خمینی(ره) این حکومت در ایران پدید آمد.
رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را نسخه بدل حضرت امام(ره) دانست و ادامه داد: مقام معظم رهبری نمونه و سایه‌ای از شخصیت ائمه(ع) در همه ابعاد است.
وی با اشاره به اینکه کسی شایسته‌تر از آیت‌الله خامنه‌ای برای رهبری حکومت اسلامی وجود ندارد، بر لزوم مطالعه در خصوص شخصیت، زندگانی، تقوا، علم و مدیریت مقام معظم رهبری تأکید کرد و گفت: مقام معظم رهبری با هیچ یک از رهبران کشورها در جهان قابل مقایسه نیست.
آیت‌الله مصباح یزدی ادامه داد: تلاش‌های انبیا و ائمه(ع) و در ادامه راه آنان تلاش‌های حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری برای اجرای دین خداست که کامل‌ترین آن، دین اسلام و اصلی‌ترین منبع شناخت آن نیز قرآن است.
وی افزود: هیچ عاملی برای تقویت عاطفه دینی مانند داستان کربلا نیست که حتی عواطف مشرکین را نیز مورد تأثیر قرار داده است، اما شناخت بعد معرفتی واقعه کربلا تضمین شده نیست و بعضی افراد قرائت و برداشت جدیدی از آن دارند هم‌چنان‌که برداشت‌های متعددی از قرآن ارائه می‌شود.
وی در ادامه گفت: حتی در زمان ظهور حضرت ولی عصر(عج) نیز برداشت‌های مختلف از قرآن وجود خواهد داشت، به گونه‌ای که بزرگترین مصیبت امام عصر(عج) وجود عالمانی است که برداشت‌هایی مغایر با تفسیر امام(عج) از قرآن دارند.

/ 0 نظر / 11 بازدید