درس عاشورا‌ مقاومت در برابر فتنه‌های دشمن است

به گزارش خبرگزاری فارس از مهدیشهر، حجت‌الاسلام حسن ملک‌محمدی بعد از ظهر امروز در آیین عزاداری سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در مهدیشهر اظهار داشت: به قولی تمام روزها، عاشورا و تمام سرزمین‌ها، کربلا است.
وی تصریح کرد: کربلا دانشگاهی است که استاد آن‌ امام حسین (ع) بود و شرکت‌کنندگان در‌ آن، یاران امام حسین (ع) بودند و دانش‌آموختگان این دانشگاه، 72 شهید کربلا محسوب می‌شوند.
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تمام طول تحصیل معنویت در این دانشگاه از روز عاشورا آغاز شد و پایان این تحصیل در ظهر عاشورا بوده است.
ملک‌محمدی افزود: عاشورا درس‌ها و پیام‌های زیادی برای بشریت داشته است و هنوز هم درس شهامت، شهادت، دین‌مداری، ولایت، سعادت، عزت و ذلت‌ستیزی در کربلا و عاشورا آموزش داده می‌شود.
وی تصریح کرد: کربلا هم آموزشگاه و هم پرورشگاه معنویت بوده است که پرورش روح و فکر بشر با ارتباط معنوی با واقعه عاشورا و آزمایشگاه تاریخی برای آزمودن افراد با ملاک و شاخص‌های عاشورایی در آن دیده می‌شود.
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی افزود: تقابل حق و باطل و صف یزید، ظلمت، دنائت و پستی همواره در برابر امام حسین (ع)، نور و انسانیت تا قیامت ادامه خواهد داشت.
ملک‌محمدی افزود: در صفوف این تقابل در جبهه حق همه اقشار از قبیل مرد و زن، کوچک و بزرگ حضور دارند.
وی اضافه کرد: امام حسین (ع) با انتخاب زمان حرکت و گزینش افراد و یاران واقعی خود باعث شد تا واقعه عاشورا همواره زنده بماند و درس شهادت و شهامت دهد و محرک ملت‌های عزت‌طلب باشد.
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: عظمت امام حسین (ع) در برابر ظالمان و یزیدان در حال حاضر نیز برای هر انسان آزادی‌خواه جهان به کار می‌آید و ظالمان امروز جهان مانند آمریکا، انگلیس و اسرائیل همچنان در حال طراحی و استقرار اهداف شوم و مستکبرانه خود در سرزمین‌های اشغالی عراق و افغانستان هستند.
ملک‌محمدی افزود: تأثیر برگزاری مراسم سوگواری امام حسین (ع) در الفت و انس بیشتر با اهل بیت (ع) و همچنین وحدت ملی در سایه ولایت با توجه به اتفاقات اخیر در کشور بی‌بدیل است.
وی تصریح کرد: به فرموده‌ امام هادی (ع) در زیارت جامعه کبیره به برکات ولایت فقیه، وحدت و انسجام در جامعه ایجاد خواهد شد و تفرقه‌ها کنار خواهند رفت.
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی افزود: مجالس مذهبی مانند مجالس سوگواری امام حسین (ع) موجب تسکین قلوب و انسجام و اتحاد برای همه مؤمنان خواهد شد.
ملک‌محمدی در خصوص چگونگی برگزاری مجالس عزاداری و سوگواری امام حسین(ع) گفت: دوری از افراط و تفریط و خرافات باید سرلوحه تمام مسئولان مذهبی و مداحان اهل بیت قرار گیرد.
وی اضافه کرد: باید واقعیات عاشورا برای مردم تبیین و از حاشیه‌گویی و تملق دوری شود و پیام‌های واقعی عاشورا برای مردم تبیین کرد.

/ 0 نظر / 19 بازدید