افراد ساده لوح، بیشتر فریب شرکت‌های هرمی را می‌خورند

خبرگزاری فارس: یک روانشناس گفت: افراد ساده‌لوح که تفکرشان هنوز به خوبی رشد پیدا نکرده است بیشتر عضو شرکت‌های هرمی می‌شوند.


علی‌اکبر ترابی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: حس برتری جویی مالی و اقتصادی، عدم خودآگاهی کافی و داشتن تفکر اقتصادی‌نگر از عواملی است که تمایل افراد را برای عضویت در شرکت‌های هرمی افزایش می‌دهد.
وی ادامه داد: به دلیل اینکه قوه عاقله جوانان دیرتر به تثبیت می‌رسد زودتر فریب این موضوعات را می‌خورند.
این روان‌شناس اضافه کرد: حس رسیدن به دگرگونی سریع و رسیدن به کمال از عوامل دیگری است که تمایل جوانان به عضویت در شرکت‌های هرمی را افزایش می‌دهد.
ترابی عنوان کرد: آگاه‌سازی جوانان در زمینه‌های اقتصادی و فکری بر عهده رسانه‌هاست بنابراین رسانه‌ها وظیفه دارند تفکر مثبت را برای جوانان ایجاد کند.
وی گفت: این موضوع باید به صورت ریشه‌ای مورد بررسی قرار گیرد و جوانان باید آگاه باشند که شرکت‌های هرمی از نظر قانونی در چه جایگاهی قرار دارند.
این روانشناس با بیان اینکه مجلس باید قوانین خود را در مورد فعالیت این شرکت‌ها به کار گیرد، بیان داشت: افراد ساده‌لوح که تفکرشان هنوز به خوبی رشد پیدا نکرده است بیشتر عضو شرکت‌های هرمی می‌شوند.
ترابی عنوان کرد: برخی از افراد تصور می‌کنند رشد پیدا کردن به معنای ترقی غیر منتظره است بنابراین تلاش می‌کنند از راه‌های نادرست به این ترقی دست یابند.

/ 1 نظر / 22 بازدید
سلی

ادمهای بی شعوری که فکر می کنن یک شبه راه صدساله را مرن بهتر که مالشان خورده شود