رد صلاحیت مرجعیت صانعی حرکتی انقلابی و شجاعانه است

خبرگزاری فارس: امام جمعه بافت گفت: اقدام انقلابی و شجاعانه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در رد صلاحیت مرجعیت صانعی مورد حمایت علما و روحانیت است.


حجت‌الاسلام علی ابراهیمی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در بافت با اشاره به حرمت‌شکنی عاشورای حسینی و اهانت به مقام ولایت‌فقیه اظهار داشت: ولایت‌فقیه رکن اصلی جامعه اسلامی و یادگار بی‌نظیر امام خمینی(ره) است.
وی افزود: مردم ولایتمدار، انقلابی و هوشمند کشور در راهپیمایی چهارشنبه 9 دی‌ماه جاری با فتنه‌گران اتمام حجت کردند.
ابراهیمی تصریح کرد: بیانیه انقلابی و شجاعانه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که رد صلاحیت مرجعیت صانعی را صادر کرده به شدت مورد حمایت و جانبداری همه علما و روحانیت است.
وی خاطرنشان کرد: مرجعیت شیعه خورشید پرفروغی است که در قرن‌های متمادی پیوسته پشتیبان اسلام و خط راستین اهل‌بیت(ع) بوده است و این مسئولیت خطیر همواره شایسته مردانی بوده است که واجد‌الشرایط شرعی مذکور در روایات ائمه اطهار(ع) بوده باشند.
وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع در زمان غیبت امام زمان(عج) تشخیص احراز ملاک لازم تصدی مرجعیت به عهده جامعه مدرسین است.
ابراهیمی اظهار داشت: در یک سال گذشته برخی افراد که ادعای مرجعیت جهان تشیع داشند، با سوءمدیریت دینی، نردبان و پل شرعی برای فرصت‌طلبان ساختارشکن شدند و زیان جبران نشدنی به عالم تشیع و کشور امام زمان(عج) وارد کردند.
وی تصریح کرد: این امر جامعه مدرسین را بر آن داشت در پاسخ به تقاضای عمومی مومنان، صلاحیت برخی افراد از جمله صانعی را مردود بدانند و من به حکم وظیفه شرعی لازم می‌دانم از اقدام شایسته جامعه مدرسین قدردانی و تشکر کنم.

/ 0 نظر / 10 بازدید