امتحان کربلا تکرار می شود، سابقه دارها بترسند

حجت الاسلام پناهیان ظهر امروز در جمع عزاداران دانشگاه تهران گفت: همه رزمنده ها، همه زندان کشیده ها، همه درس اسلام خوانده ها بادیدن کربلا بترسند، امتحان کربلا مکرر می شود، پس سابقه دارها بیشتر بترسند.
به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه برنا، حجت الاسلام پناهیان ظهر امروز در جمع عزاداران دانشگاه تهران به مناسبت روز عاشورا گفت: یکی از عجیب ترین نکات عاشورا، مسئله عاقبت به خیری است. 30 هزار آدم به ظاهر خوب که در این روز عاقبت به خیر نشدند و آخرت خود را در یک روز به آتش کشاندند.
وی گفت: علی (ع) با تمام مناقب و مراتبی که دارند نگران عاقبت به خیری خود هستند و وقتی پیامبر اکرم خبر شهادتشان را می دهند ایشان می پرسند آیا آن موقع دین دارم.
وی ادامه داد: شمر پای رکاب امیرالمومنین مجروح شده بود و عمر سعد هم پسر یکی از صحابه رسول خدا بود، کوفه هم شهری که فرماندهان سپاه اسلام آن را ساختند و همان ها حسین را کشتند. این چه پیامی به ما می دهد؟
پناهیان توضیح داد: همه رزمنده ها، همه زندان کشیده ها، همه درس اسلام خوانده ها بادیدن کربلا بترسند، نمی گویم عاشورا تکرار می شود اما امتحان کربلا مکرر می گردد پس سابقه دارها بیشتر بترسند.
وی ادامه داد: دیدیم که معاندان ادعایی ندارند و هرجا باشند کف و سوت خود را می زنند و از آن ها نمی توان انتظاری داشت. اما خوب ها بترسند،
کسانی که به آگاهی ها توجه نکنند و فقط به علم خودشان توجه کنند شکست می خورند
آخرالزمان است، روز عاشورا خوب ها متهم اند، اگر خوب ها از راه درست منحرف شوند ضربه های بزرگی وارد می سازند.
پناهیان گفت: کسانی که به آگاهی ها توجه نکنند و فقط به علم خودشان توجه کنند شکست می خورند. پیامبر ص می فرمایند: "شدیدترین عذاب روز قیامت برای عالمی است که علمش برایش فایده نداشته باشد."
وی در ادامه افزود: این استدلال که «چون ولی فقیه معصوم نیست پس حرفش را نمی پذیریم» به جایی می رود که همه امور به آشوب کشانده شود. مثلاً اگر انتخابات ما زیر نظر لابی های صهیونیستی انجام شود، خب این گروه هم که معصوم نیستند، پس به کجا می رویم؟
پناهیان ادامه داد: اگر کسی گفت باید با من خیلی بحث کنید تا من قانع شوم، بدانید که خبری نیست و اتفاقی نمی افتد. امیر المومنین می فرماید: "من حرف واضحی به شما می زنم اما گوش هایتان را بسته اید و اتفاقی هم نمی افتد." 
وی در خاتمه به حدیثی از امام صادق (ع) اشاره کرد وگفت: امام صادق می فرمایند: "در آخرالزمان 12 نفر از فرزندان ما بیرق باطل بلند می کنند، پرسیدند در آن زمان چه کنیم که منحرف نشویم؟ ایشان پرده را کنار زدند و پرسیدند این چیست؟ گفتند: آفتاب، فرمودند مطمئن اید؟ گفتند: بله، فرمودند: برای شیعیان ما حقیقت مثل این آفتاب است."
/ 1 نظر / 9 بازدید
همقطاری

سلام نمیدونم در مورد این مسائل جدید که پیش اومده چی میشه گفت؟!!! اما خدارو شکر که عاشورای امسال پرشکوه تر از همیشه برگزار شد امروز دعایشان میکنیم که چشمشان باز شود که فهمشان بالا رود که که ... اما اگر این نشد و نخواستند و باز ادامه دادند... ما با خون دلمان برای دفاع از اسلام مایه میگذاریم. که زمامدارمان چنین کرد... خوشحال شدم با شما آشنا شدم دل ما پر بود و از شانس شما اینجا یکمکی خالی شد... التماس دعا یا علی فعلا