دلیل دشمنی غرب با ایران

بعد ایشان تک تک این تمدن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد و می‌گوید اینها عددی نیستند که بخواهند در برابر فرهنگ لیبرالیسم غرب تقابل کنند و تنها فرهنگ و تمدنی که ما احساس خطر می‌کنیم، تمدن و فرهنگی اسلامی است. آمریکا باید برای این چاره‌ای بیندیشد. بعد تمدن اسلامی را تقسیم بندی می‌کند و تمدن اسلامی به رهبری پاکستان و عربستان و ... را نام می برد و می‌گوید که اینها را هم می‌شود یا با تطمیع و یا با تهدید در کنار خودمان جمع کنیم.

تنها تمدنی که امروز خطر جدی برای آمریکا است، تمدن اسلامی به رهبری ایران است. ما باید تمام توانمان را بکار بگیریم و این تمدن اسلامی را یا در عرصه بین‌الملل بی‌محتوا کنیم و از نفوذ و تأثیر آن بکاهیم و اگر بتوانیم، برای همیشه او را از عرصه بین‌الملل حذف کنیم.

یکی دیگر از نظریه پردازانشان رسما اعلام کرد:

اگر بخواهیم تمدن شیعی به رهبری ایران را در عرصه بین‌الملل به زاویه بیاندازیم و مردم را به او بدبین کنیم، هیچ راه چاره‌ای نداریم جز اینکه تمام فِرَقی که با شیعه بنای ناسازگاری دارند را تقویت کنیم و اینها را تحریک کنیم که شیعه را یک فرهنگی ضد اسلامی و ضد قرآنی معرفی کنند. جوان‌ها را نسبت به فرهنگی شیعه بدبین کنند و از نفوذ روحانیت و مرجعیت بکاهند. از عزاداری که هر سال مردم شیعه برای نوه پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) می‌کنند و مردم را برای ایثار و شهادت و انتحار آماده می‌کنند، با استخدام آخوندهای بی‌سواد و مداحان دنیاپرست، مطالب خرافی را در میان مردم منتشر کنیم تا مردم بویژه جوان‌ها را به آنان بدبین کنیم.

جالب این است که ایشان در یکی از مقالاتش می‌گوید:

در دست شیعیان، دو پرچم، یکی به رنگسرخو دیگری به رنگ سبز قرار دارد. مادامی که این دو پرچم در دست شیعیان است،‌ ما نمی‌توانیم بر شیعیان پیروز شویم. پرچم سرخ، پرچم شهادت و برگرفته از شهدای کربلاء و حماسه فرزند علی (علیه السلام) نوه رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) است. مردم هر سال در ایام ماه محرم با شرکت حماسی در مراسم سوگواری امام حسین (علیه السلام)، به میدان می‌آیند و پای سخن سخنوران می‌نشینند و روحیه ایثار و از خودگذشتگی در آنها  بالنده می‌شود و بی‌مهابا وارد میدان می‌شوند. با الهام از مکتب خونین حسین (علیه السلام)، جوانان شیعه سر از پا نمی‌شناسند. پرچم سبز، پرچم انتظار است. شیعیان بر این عقیده هستند که روزی فردی به نام مهدی آل محمد (ارواحنا لتراب مقدمه الفداه) خواهد آمد و تمام حکومت‌های جهان را از بین خواهد برد و حکومت واحد اسلامی در جهان برپا خواهد نمود. جوانان شیعه به این امید زندگی می‌کنند و با استکبار مبارزه می‌کنند که بتوانند زمینه تحقق حکومت جهانی امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) را فراهم کنند. مادامی که این پرچم سبز انتظار و پرچم سرخ شهادت، در دست شیعیان است، ‌آمریکا نمی‌تواند موفق شود و ما باید تلاش کنیم با تهاجم فرهنگی، ایجاد اختلاف و ایجاد تشتت، این دو پرچم را از دست جوانان شیعه بگیریم.

دکتر مایکل، معاون سابق سازمان سیای آمریکا، مصاحبه‌ای داشته که می‌گوید:

آمریکا در برخورد و استیلاء بر خاورمیانه، بویژه در حکومت شیعی ایران، راه‌های زیادی رفت، ولی همه با شکست مواجه گردید.

آمریکا از روزهای آغازین پیروزی انقلاب، طرح‌های مختلفی برای براندازی حکومت ایران انجام داد ولی موفق نشد. ایشان می‌گوید:

رمز موفقیت حکومت شیعی ایران، بر چند نکته خلاصه می‌شود. اگر آمریکا می‌خواهد موفق شود، باید نقاط حساس و رکن جهان جهان تشیع را بمباران فرهنگی کند. نقطه اول این موفقیت شیعیان در جهان، روحانیت و مرجعیت است. یک مرجع می‌تواند با یک خط اعلامیه دادن، مردم را، چه پیر و جوان و چه کوچک و بزرگ، همه را به خیابان‌ها بریزد و مردم در پاسخ به ندای رهبر و مرجعشان، سر از پا نمی‌شناسند. ما باید تلاش کنیم با تبلیغ علیه روحانیت و مرجعیت، این رمز پیروزی را از دست شیعیان بگیریم. رمز موفیت دوم، بهره‌برداری شیعیان از عزاداری نوه رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) است. اینها در ایام عاشوراء و ماه محرم و صفر، با شرکت در عزاداری‌ها، روحیه حماسه و شهادت و ایثار و انتهار، در وجودشان فوران می‌کند و ما باید بعضی از خطبای بی‌سواد و بعضی از مداحان دنیاپرست را در اختیار بگیریم و اینها مطالب خرافی و بی‌پایه و اساس از قیام امام حسین (علیه السلام) برای مردم بگویند و جوانان را به فرهنگ عاشوراء بدبین کنند و در میان مردم تبلیغ کنیم که این عزاداری‌ها، جز مزاحمت برای شما، چیز دیگری ندارد.

الان که آمریکا در منطقه خاورمیانه حضور یافته‌، عمدتا بر تفکر دکتر هانگتینگتون است و طرح های اورا پیاده می‌کند. اینها در به در دنبال حکومت جهانی آقا ولی عصر (ارواحنا لتراب مقدمه الفداه) هستند. فراموش نمی‌کنیم که آنها حدود اسفند 79، در عراق یک سید روحانی را دستگیر کردند و به اتهام اینکه این همان مهدی موعود است، حدود 6 ماه او را به زندان انداختند و گفتند ما همه ویژگی‌هایی که در کتاب،های شیعه دیدیم، در وجود تو می‌بینیم و تو همان مهدی هستی، اتفاقا نامش در شناسنامه‌اش هم مهدی بود. هر چه او گفت که پدرم فلانی است و مادرم فلانی است و فلان جا درس خوانده‌ام و ... باور نکردند. بعد از حدود 6 ماه که پذیرائی مفصل از او کردند، از او تعهد گرفتند که اگر بر محل اختفای آن مهدی که قرار است بیاید و حکومت جهانی را برقرار کند، آگاهی یافتی، به ما اطلاع بده و ما سریعا او را دستگیر کنیم؛ او هم گفت چشم، شما هر چه بنویسید من امضاء می‌کنم. ببینید، اینها تا این اندازه حساس‌اند.

این سیاست استکبار جهانی است. در داخل خاورمیانه هم، امروز تنها عاملی که در پی اجرای این مقاصد و اهداف شوم استکبار جهانی است، وهابیت است.

اینها رسما فتوا دادند بر اینکه شیعیان کافر و مشرک هستند. هرگونه تعامل با آنان حرام است. حتی هیئت عالی إفتاء عربستان فتوا داد بر اینکه تزویج و تزوّج با شیعه باطل است و اگر کسی از روی ندانستن مسئله با شیعه ازدواج کند، احتیاجی به طلاق ندارد و باید از هم جدا بشوند.

 
منبع:سایت تبیان
/ 0 نظر / 10 بازدید